Infolinka

+420 543 216 031

Jak ušetřit při koupi manipulační techniky

V tomto článku se budeme zabývat, jak ušetřit při koupi manipulační techniky. Pokud nebudete dodržovat následující zásady, mohou náklady na pořízení a provoz manipulační techniky zatížit Váš rozpočet víc, než by bylo potřeba. Je potřeba si ujasnit, že náklad na pořízení není jediným nákladem spojeným s manipulační technikou. Existují zde i tzv. náklady na vlastnictví, které často bývají vyšší, než je náklad na pořízení zboží samotného. Více se dozvíte v našem předchozím článku zde.

  • Správné množství manipulační techniky – Prvním krokem je určení správného množství a druhů manipulační techniky. Manipulační technika má za úkol zvýšit efektivitu zaměstnanců. Proto by nemělo docházet k situacím, že zaměstnanci nebudou mít danou techniku k dispozici a budou vznikat prostoje (např. si bude 5 lidí půjčovat paletový vozík). Zároveň by ve firmě nemělo být velké množství nevyužívané techniky.
  • Správné parametry vozíků – Dalším krokem je určit správné parametry a typy vozíků, které mi pomohou. Ať už jde o četnost používání, druhy pohonů, vozíků, zdvihů, výrobce atd. Možností je zde skutečně hodně. Při nesprávném výběru parametrů může být vozík méně efektivní, v horším případě nebude využíván vůbec. Tento krok není radno podceňovat a doporučujeme Vám se nás obrátit (telefon: 605 100 202, email: prodejna@simplelift.cz). Můžeme Vám pomoci po telefonu, případně Vás rádi navštívíme a nabídneme vhodná řešení.
  • Nový nebo použitý vozík – Tato otázka vyvstává zejména při koupi čelního vozíku. Opět doporučujeme obrátit se na nás, naše aktuální nabídka použitých vozíků je k vidění zde. Na trhu existuje velké množství použitých vozíků. Výhody nových vozíků jsou zejména: záruka na vozík, dostanete zpravidla nejnovější model na trhu, žádné skryté vady, všechny díly jsou zcela nové. Nevýhoda těchto vozíků je zřejmá – vyšší pořizovací cena. Výhoda použitých vozíků je zejména jejich pořizovací cena, ale nevýhod je více: Kratší záruka na vozík, nedostanete aktuální model na trhu, náklady na údržbu mohou být vysoké (skryté vady) atd. Pokud vozík nebudete příliš využívat, můžete se poohlédnout po použitém zboží. V případě, že budete vozík využívat často, doporučujeme se spíše poohlédnout po vozíku novém.
  • Nakoupit nebo pronajmout – Nákup vozíku není jedinou možnosti vyřešení Vaši situace. Vozík lze i pronajmout (krátkodobě, či dlouhodobě). Pokud vozík potřebujete jednorázově (a v budoucnu byste jej nevyužili) je pro Vás vhodný krátkodobý pronájem. Na naši flotilu vozíků k pronájmu se můžete podívat zde. Další možností je dlouhodobý pronájem. Tento druh pořízení využijete např. v případě, když víte, že vozík budete využívat po nějakou určitou dobu, a potom už ne. Mezi jednu z dalších výhod patří to, že Vás nezatíží jednorázový finanční náklad na pořízení, ale pouze menší, pravidelné např. měsíční poplatky.

 

Ze zákulisí naší práce

Sledujte více na