Infolinka

+420 543 216 031

Jak dobře vybrat paletový vozík

Vybavujete sklad a řešíte, jak budete manipulovat s paletami? Potřebujete paletový vozík pro Vašeho šoféra do auta? Potřebujete do Vaší malé dílničky paletový vozík? Nebo jen prostě potřebujete nahradit stávající paletový vozík? Pokud jste odpověděli ano, jste na správném místě.

Základní otázkou je, zda potřebujete palety pouze přemisťovat (v rámci skladu, do auta, atd.), nebo jestli je potřebujete zvedat do výšky (např. stohovat na sebe, do regálu nebo nakládat do auta).

  • Ke zvedání palet do výšky slouží vysokozdvižné vozíky. O správném výběru tohoto typu vozíku jsme psali již dříve, viz tento článek. S těmito vozíky samozřejmě můžete zboží také přemisťovat, ale tyto vozíky jsou určeny pro stohování palet do výšky (vozíky jsou objemnější a těžší, proto je manipulace s nimi obtížnější).
  • Pouze k přemísťování palet slouží nízkozdvižné paletové vozíky (ruční, nebo elektrické).

Pro správný výběr nízkozdvižného paletového vozíku je důležité ujasnit si následující body:

Ruční X Elektrický pohon – Elektrický pohon poskytuje obsluze komfort, ale také zvyšuje efektivitu a při správném využití dokáže ušetřit peníze. Kdy se přiklonit k elektrickému pohonu? Budu převážet palety na delší vzdálenost. Mám vyšší četnost používání / těžší palety. Potřebuji nakládat kamion. Paletové vozíky budou obsluhovat i ženy. Tohle jsou některé z důvodů pro výběr elektrického pohonu. V nabídce máme i poloelektrické paletové vozíky (elektrický pojezd, ruční zdvih), viz Elektrický paletový vozík 18EHJ nebo Elektrický paletový vozík 15EHJ.

Rozměry vidlic – Většině zákazníků postačuje standardní rozměr vidlic (1 150 mm) na europalety, viz kategorie standardní. Do stísněných provozů, na korby aut a všude, kde je málo místa se využívají krátké paletové vozíky nebo naopak dlouhé. Pokud máte speciální palety využijete naše speciální paletové vozíky (např. úzké, se sníženým profilem), kde najdete i např. nerezové vozíky do potravinářského průmyslu.

Četnost používání – Pokud budete vozík používat ve vícesměnných provozech doporučujeme vybírat vozíky prémiové značky BT Toyota. Pro běžné použití (jednosměnný provoz, do nákladních automobilů, pro běžné převážení v rámci výroby, skladu) doporučujeme vybírat z našich vozíků NF20DF a NF25NL. Tyto vozíky jsou od spolehlivého dodavatele a prověřeny roky praxe. Vyznačují se vynikajícím poměrem cena/kvalita.

Tento článek Vám měl pomoci správně vybrat paletový vozík. Nicméně pokud si stále nejste jisti s výběrem správného stroje, neváhejte se na nás obrátit (email: prodejna@simplelift.cz, telefon 605 100 202), rádi Vám s výběrem poradíme!

 

 

 

Ze zákulisí naší práce

Sledujte více na