Infolinka

+420 543 216 031

Časté dotazy

Co je a k čemu slouží volný zdvih?

Volný zdvih je výška, do které se nezačne vysouvat stožár vozíku (tím pádem výška vozíku zůstává stejná). Například pokud je volný zdvih 120mm, tak jakmile začnete zvedat vidlice nad 120mm, začne se vysouvat i stožár vozíku.

 

Co to znamená duplex / triplex?

Duplexová věž vozíku je složená ze dvou částí, přičemž se vysouvá pouze jedna (a tím se zvětšuje výška vozíku). Triplexová věž má vysouvací části dvě. Výhoda triplexu je volný zdvih a menší stavební výška.

 

Co je to světlá výška?

Světlá výška je prostor mezi povrchem a nejnižší částí vozíku (u čelních vozíků podvozku). Světlá výška určuje, jak bude vozík překonávat nerovnosti, šikminy, prahy a podobně.

 

Jaký je rozdíl mezi tandem a single provedením?

Tandem znamená, že má vozík v jedné vidlici dvě kolečka, tím zjednodušuje manipulaci na nerovnostech. Single má naopak kolečko jen jedno, a tím má lepší manévrovatelnost na rovném povrchu.

 

Jaký plyn můžu použít v LPG vozíku?

LPG vozíky používají jako palivo technický plyn (čistý propan).

 

Potřebuji skládat palety z auta, jaký produkt mám zvolit?

Ručně vedený vozík. Může být s pohonem nebo bez. Musíte znát výšku pro zakládání a maximální hmotnost břemene a průjezdnou výšku.

 

Co je za firmu EP equipment?

Společnost EP Equipment patří mezi největší světové výrobce manipulační techniky. V roce 2020 vyrobili a dodali přes 130 tisíc kusů vozíků. Je subdodavatelem mnoha předních světových značek a součástí skupiny KION Group, která vlastní i dva z největších prodejců manipulační techniky v Evropě – Still a Linde. Přes to všechno jsou vozíky EP za zlomek ceny vozíků výše zmíněných firem. Více informací ZDE .

 

Co je potřeba na obsluhu vzv?

Kdokoliv, kdo manipuluje s motorovým vozíkem, musí mít platné školení řidičů VZV pro danou kategorii.

 

Jaká je cena dopravy?

Cenu a možnosti dopravy naleznete v našem ceníku ZDE. V případě hmotnějšího zboží (například při dopravě čelního vozíku) je cena individuální.

 

Jak je to s pozáruční opravou a opravou cizí techniky?

Děláme i pozáruční servis a to i včetně cizích vozíků. Kontaktujte nás na email servis@simplelift.cz nebo vozík přivezte a my Vám řekneme, zda je oprava možná. Ceník servisu naleznete ZDE.

 

Co je to vyložení těžiště?

Vyložení těžiště je vzdálenost od desky vidlí k bodu, ve kterém si lze představit soustředěnou tíhu celého nákladu.

 

Co musím splňovat, abych mohl provozovat ručně vedený vozík?

Potřebujete terén bez větších nerovností a proškolení obsluhy, které Vám můžeme pomoci zajistit.

Ze zákulisí naší práce

Sledujte více na