Infolinka

+420 543 216 031

Závěsné paletové vidle

Závěsné paletové vidle jsou přídavné zařízení na jeřábky nebo kladkostroje pro specifické využití .

Vidle se dělí na dvě kategorie, podle způsobu vyvažování, a to na vidle vyvažované převěšováním a vidle samovyvažovací.

 

Vidle vyvažované převěšováním, které se jak již z názvu vyplývá, jsou vyvažovány manuálně, v závislosti na těžišti břemene, převěšením. Tento typ je vhodný pro manipulaci s nákladem, který má stabilní hmotnost a rozměry, Například pokud manipulujete s paletami, které mají všechny stejnou hmotnost a rozměry, tento typ vidlí je pro Vás ideální. Převěšované vidle umožňují přizpůsobit se hmotnosti a rozměrům nákladu pomocí převěšovacího mechanismu.

Druhá kategorie jsou vidle samovyvažovací, které mají zabudovaný mechanismus pro automatické vyvažování nákladu. Díky tomu paleta zůstává ve vodorovné poloze bez ohledu na její váhu a rozložení nákladu. Tyto vidle jsou vhodné pro manipulaci s nákladem, který má proměnlivou hmotnost a rozměry. Například pokud každá druhá paleta, se kterou manipulujete, má jinou hmotnost, rozložení váhy, nebo rozměry, měli byste využívat vidle se samovyvažováním. Vidle mají zabudovaný mechanismus, který udržuje náklad vyvážený a stabilní, a to i při nerovnoměrném rozložení hmotnosti na paletě.

Zde je několik běžných aplikací, kde je využití závěsných paletových vidlí užitečné.

Zvedání těžkých břemen: Závěsné paletové vidlice jsou vhodné pro zvedání a přemísťování těžkých břemen, která přesahují kapacitu standardních vysokozdvižných vozíků nebo nakladačů. Mohou manipulovat s velkými a objemnými předměty, jako jsou stroje, zařízení nebo konstrukční prvky, které vyžadují zvedání nad hlavou.

Stavební projekty: Závěsné paletové vidlice jsou užitečné ve stavebních projektech, kde je nutné zvedání nad hlavou. Mohou pomoci při polohování konstrukčních nosníků, vazníků nebo jiných stavebních prvků. Závěsné vidlice umožňují přesné ovládání a manévrování, takže jsou ideální pro stavební práce ve velkých výškách.

Manipulace s přepravními kontejnery: Závěsné paletové vidle se používají při nakládání a vykládání přepravních kontejnerů. Umožňují efektivní přesun těžkých nebo nadrozměrných předmětů do kontejnerů, optimalizují využití prostoru a usnadňují přepravu.

Průmyslová výroba a údržba: Závěsné paletové vidlice nacházejí uplatnění v průmyslovém prostředí při zvedání a manévrování s těžkými stroji, zařízeními nebo velkými součástmi. Lze je použít při instalaci, údržbě nebo přemisťování průmyslových zařízení.

Výhodou závěsných paletových vidlic je jejich flexibilita a dostupnost, protože se dostanou i do míst, která mohou být pro tradiční vysokozdvižné vozíky nebo nakladače obtížně přístupná. Poskytují efektivní řešení pro potřeby nadzemního zvedání a přispívají ke zvýšení produktivity a zlepšení manipulace s materiálem ve specifických odvětvích a situacích.

 

 

Ze zákulisí naší práce

Sledujte více na