Infolinka

+420 543 216 031

Spouštíme prodej vozíků s Li-Ion bateriemi

První komerční Li-Ion (Lithium-iontová) byla vyrobena v roce 1991. Od té doby nás tyto baterie provázely na každém kroku (v telefonech, noteboocích, kamerách, smartphonech). V posledních letech začíná tato technologie pronikat i do mnohem větších zařízení (elektromobily). Proto není žádným překvapením, že se tyto baterie v posledních letech pomalu začínají využívat i v manipulační technice. A do budoucna budou tyto baterie stále rozšířenější a postupně budou v čím dál větší míře nahrazovat klasické olověné baterie.

Na zařazením vozíků s Li-Ion bateriemi do našeho sortimentu jsme nespěchali. Spousta takových vozíků je již na našem trhu. Náš hlavní dodavatel hnané techniky, firma EP Equipment, začala s vývojem vozíků s Li-Ion bateriemi v roce 2015. Li-Ion vozíky jsme chtěli zařadit do sortimentu až ve chvíli, kdy budou 100 % odzkoušené a bezproblémové. Tento čas nastal právě teď. Do sortimentu budeme postupně zařazovat pouze vozíky, které jsou odzkoušené v „ostrém“ provozu. Našich zákazníků si velmi vážíme, proto bychom do sortimentu nezařadili zboží, kterému bychom skutečně nevěřili.

Srovnání Li-Ion a olověných baterií:

* pokud baterii dáte nabíjet pouze na chvíli a nabijete ji třeba o 10 %, znamená to:

Li-Ion pouze 1/10 nabíjecího cyklu

Olověná 1 nabíjecí cyklus

** zdroj: https://ep-ep.com/li-ion/

 

Z tabulky jsou vidět značné výhody Li-Ion baterií oproti olověným. Mnoho zákazníků ocení tu věc, že nemusí vozík nabíjet do plna. Mohou vozík dát na nabíjení během přestávky na oběd (což u olověné baterie nejde, protože se tím baterie ničí). Tohle je oblíbené ve vícesměnných provozech.

 

V tuto chvíli zařazujeme do sortimentu 3 elektrické nízkozdvižné paletové vozíky s Li-Ion baterií.

Pokud potřebujete spolehlivý vozík za výbornou cenu, podívejte se náš vozík 15ET2L. Nosnost 1,5 tuny plně postačuje pro většinu nákladů. Je to spolehlivý pomocník do každého skladu.

Jestliže potřebujete výkonnější vozík, zkuste náš EPL151. Oproti 15ET2 má balanční kolečka, celková délka je o 11,5 cm kratší než 15ET2. Potřebujete vozík na korbu auta, případně do stísněných prostor? Potom je model EPL151 pravou volbou právě pro Vás. Disponuje také technologií Plug&Play – díky které je případná výměna baterie snadná a zvládne ji zákazník sám během několika desítek sekund.

Myslíme také na naše nejnáročnější zákazníky a speciálně pro ně jsme do sortimentu zařadili model WPL201. Tento model má oproti oběma předchozím modelům o 500 kg vyšší nosnost – celkem 2 tuny. Má silnější baterii (tedy delší výdrž) a také disponuje bezuhlíkovým motorem.

Ze zákulisí naší práce

Sledujte více na