Infolinka

+420 543 216 031

Průvodce manipulační technikou

Jaký vozík si mám vybrat? Průvodce manipulační technikou

Tento článek by Vám měl pomoct zorientovat se v našem sortimentu a taktéž usnadnit výběr správného řešení pro Váš provoz.

Potřebujete být efektivnější ve skladu? Může Vám pomoct používání dnes už běžných palet a manipulace s nimi pomocí paletového vozíku. Pokud Vám zboží přibývá a jediné, co Vaši skladníci celý den dělají, je přesouvání palet z jednoho místa na druhé, řešením je paletový vozík s rychlozdvihem, díky kterému paletu na vozík naberete na jedno až dvě zapumpování .

Pokud máte těžší palety, obtížnější terén, nějaký nájezd apod., může pro Vás být řešením paletový vozík s elektrickým pohonemzákladní, případně pokud potřebujete větší stabilitu, nebo s vozíkem pracovat častěji, jsou tu střednívyšší třídy.

V případě, že potřebujete zvýšit vytíženost skladu, nebo skládat palety z korby auta, je řešením vysokozdvižný vozík. U nových a rovných podlah, kde není třeba vozík využívat tak často, Vám postačí manuální vysokozdvižný vozík. Pokud zboží zaskladňujete do větší výšky, nebo je se zbožím potřeba manipulovat častěji, existují vysokozdvižné vozíky s elektrickým zdvihem a manuálním pojezdem, případně plně elektrické.

V neposlední řadě je tu čelní vysokozdvižný vozík, slangově ještěrka, který je pro Vás ideálním řešením při časté manipulaci v terénu mimo halu, když převážíte těžká břemena, nebo když potřebujete zaskladňovat do větší výšky a nejste omezeni velikostí vozíku. Na čelní vozíky se dají pořídit různá přídavná zařízení, od prodloužení vidlí, přes čelisti nebo lopaty, až po montážní klece.

Pro vysoké sklady jsou tu retraky, což je taková kombinace čelního a ručně vedeného vysokozdvižného vozíku. Slouží na zaskladňování palet do velkých výšek. Retrak je většinou malých rozměrů, aby se vešel mezi regály.

Pokud si stále nejste jisti, jakou techniku zvolit pro Váš provoz ke zvýšení efektivity nebo ušetření práce zaměstnancům, kontaktujte nás na poptavky@simplelift.cz .

 

Ze zákulisí naší práce

Sledujte více na