Infolinka

+420 543 216 031

Jak vybrat kolečka pro paletový vozík

Při výběru paletového vozíku je důležité zvolit správný typ koleček, aby byla vaše manipulace s břemeny co nejefektivnější. Je potřeba vzít v potaz povrch, na kterém budete vozík využívat.

U našich vozíků máme zpravidla ve vidlici dvě kolečka – tandem. Díky tomuto provedení vozík snadněji překonává nerovnosti. Varianta s jedním kolečkem ve vidlici – single, je vhodnější pro rovné a hladké povrchy. S vozíkem se pak i snadněji manipuluje, protože má nižší valivý odpor.

Nabízíme 4 druhy koleček:

Polyuretanovými kolečky jsou standardně osazeny všechny naše vozíky. Jedná se o nejpoužívanější materiál, který má vysokou výdrž a nízký valivý odpor. Polyuretan je v podstatě velmi tvrdá guma. Kola z tohoto materiálu nejsou tak hlučná jako polyamidová kola a jedou lépe než gumová.

Gumová kolečka se používají z důvodu menšího hluku, lépe tlumí nárazy a mají lepší přilnavost na vlhkém povrhu. Jejich nevýhodou je vyšší valivý odpor při větší zátěži a menší životnost. Spolu s tím nechávají šmouhy.

Polyamidová (nylonová) kolečka jsou vhodná do čistých provozů. Tato kolečka nešpiní podlahu, mají vysokou výdrž, nicméně jsou hlučná. Jsou určena na rovné podlahy, kde dobře jezdí i s vyšší zátěží.

Ocelová kolečka se používají ve velmi těžkých provozech, kde je potřeba velká výdrž. Tato kolečka jsou odolná proti odírání, vyšším teplotám a jsou vhodná pro těžké náklady. Používají je například slévárny.

Každý materiál má svoje výhody i nevýhody. Pokud chcete dosáhnout optimální manipulace s břemeny, je třeba vybrat ten správný.

Nevíte si s výběrem rady? Neváhejte se na nás obrátit na email poptavky@simplelift.cz nebo na telefon 543 216 031.

Ze zákulisí naší práce

Sledujte více na