Infolinka

+420 543 216 031

Jak vybrat čelní vysokozdvižný vozík

Co všechno potřebuji vědět před výběrem čelního vozíku?

Je důležité nejprve se zamyslet, co od vozíku očekávám. Budu jej používat 4 hodiny denně? 2x týdně? 3x do roka? Tyto údaje Vám pomůžou rozhodnout se, zda uvažovat o koupi nového vozíku nebo zánovního / použitého. Dále je potřeba si uvědomit, kde vozík bude jezdit. Pouze venku? Můžete vybírat dieselový. Pouze uvnitř? Doporučujeme elektrický pohon. V případě, že vozík budete používat uvnitř i venku, LPG je zlatá střední cesta.

Nyní je třeba určit, na jakém terénu bude vozík jezdit. To nám pomůže vybrat počet kol. Jestliže se jedná o rovné plochy bez překážek, můžete vybírat vozíky v tříkolovém provedení. Ty díky zadnímu kolu mají menší poloměr otáčení a jsou výborným pomocníkem do zúžených prostorů. Pakliže bude vozík jezdit po nerovnostech, doporučujeme vybrat vozík se čtyřmi koly. Tyto vozíky jsou stabilnější a při manipulování na kamenitém povrchu nebo povrchu, kde hrozí proražení kol, doporučujeme plná kola, která mají větší životnost a odolnost vůči propichu. V případě, že se bude vozík využívat na velmi nerovném a členitém povrchu, existují také varianty v terénním provedení. Tyto vozíku jsou vybaveny koly s hlubokým dezénem pro snadný pohyb v těchto podmínkách. Taktéž mají možnost tzv. „tupláků“, což znamená, že je vozík vybaven na přední nápravě dvoumontáží, čímž se docílí lepší stability. Terénní vozíky mají možnost varianty s pohonem 2×4 nebo 4×4 a pro velmi náročné provozy možnost uzávěrky diferenciálu.

Poslední věc, nad kterou je potřeba se zamyslet, je, jakou nosnost potřebuji a do jaké výšky budu břemena zvedat. Díky tomu určíme nosnost a výšku zdvihu vozíku. S tímto přichází i volba příslušenství vozíku, jako je boční posuv, možnost kabiny, typ věže atd.

Typů, variant a možností je tolik, že ani my je nemáme všechny zpracované na našich stránkách a každý čelní vozík si vyžaduje individuální přístup. Tento článek by Vám měl nastínit, správný výběr vozíku. Avšak pokud si stále nejste jisti a potřebujete poradit, neváhejte nás kontaktovat na email poptavky@simplelift.cz a my Vám rádi pomůžeme s výběrem.

 

Ze zákulisí naší práce

Sledujte více na