Infolinka

+420 543 216 031

5 tipů, aby vám paletový vozík vydržel co nejdéle

 

Paletový vozík je skvělý pomocník. I obyčejný paletový vozík si zaslouží svoji péči a údržbu. Pokud se o vozík budete dobře starat, můžete jeho životnost prodloužit i o několik let! Doporučení vycházejí z dlouholetých zkušeností servisu paletových vozíků. Dokážeme přesně identifikovat nejčastější problémy, které mohou u vozíků nastat. Údržba vozíku vůbec není časově náročná, plně postačuje, když se budete řídit následujícími zásadami:

 

  1. Jedenkrát za 14 dní vozík promazat – Všechny pohyblivé části, hřídele (zejména v okolí koleček a oje) je vhodné jednou za 14 dní promazat běžným WD sprejem. Z důvodu, aby tyto součásti nezarezly. Prodloužíte tím jejich životnost a také snížíte čas potřebný k opravě (vozík půjde snadněji demontovat).
  2. Používat vozík dle jeho návodu – Vozík je určený k manipulaci s paletami. Proto je zakázáno na vozíku zvedat jiné předměty či stroje. Vozík se musí zatěžovat rovnoměrně (je zakázáno zvedat břemeno pouze na jedné lyžině/ pouze na spičkách lyžin či vozík přetěžovat). Tímto může dojít k nevratnému poškození stroje.
  3. Nevozit vozík nezajištěný na korbě auta – Při převozu vozíku v autě vždy vozík zajistit proti svévolnému pohybu. Mohlo by dojít k poškození stroje.
  4. Při jakémkoliv problému kontaktovat servis – Pokud budete mít s vozíkem jakýkoliv problém, ihned kontaktovat servis. Neignorovat tyto signály (vytékající olej, ojetá kolečka -> může se prodřít rám vidlice, atd.). Mohlo by dojít k dalšímu poškození stroje a cena za opravu vozíku se může zvýšit.
  5. Vozík v žádném případě nenechávejte venku (na dešti či ve sněhu) – Vozík může zareznout a nebude již dále k použití.

 

Ze zákulisí naší práce

Sledujte více na